Kontakt | Sienkiewicza 29, 64-100 Leszno | 603 345 344 | 573 172 507 | ardent@dentystaleszno.com
Gabinet czynny od poniedziałku do piątku | Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku od 08.00 do 18.00.
603 345 344

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to jedna z głównych specjalizacji gabinetu Ardent. Mam duże doświadczenie i bardzo lubię pracę z najmłodszymi pacjentami. Ponieważ wiem jak dużym przeżyciem dla dziecka jest wizyta u dentysty, najmłodsi pacjenci są traktowani w moim gabinecie w sposób wyjątkowy.

Szczególnie ważny jest pierwszy kontakt dziecka z gabinetem, dlatego też w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie ARDENT robimy wszystko, ażeby zdarzenie to było miłym wspomnieniem, a nie traumatycznym przeżyciem. Nasi mali pacjenci otrzymują nagrodę za przetrwanie wizyty 🙂

Zdrowe zęby dziecka to dla rodziców bardzo ważna sprawa. Dlatego istotne jest ażeby już po wyrznięciu pierwszych ząbków zadbać o ich dobrą kondycję. Jeżeli chcecie być Państwo pewni, że właściwie troszczycie się o zęby swojego dziecka, proponujemy już po pojawieniu się pierwszych zębów, skonsultować się ze stomatologiem, który w sposób fachowy poinstruuje w jaki sposób dbać o ich higienę.

Wbrew opinii wielu osób o zęby mleczne należy dbać tak samo jak o zęby stałe. Przedwczesna utrata zębów mlecznych ma bardzo niekorzystny wpływ na rozwój zębów stałych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. na stronach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego http://leczymymleczaki.pl/ (link) lub na portalu dentonet.pl (link)

Jeżeli jednak dojdzie do sytuacji, że na ząbkach naszego dziecka pojawi się próchnica, konieczna jest jak najszybsza wizyta u dentysty.

W razie potrzeby, w ramach profilaktyki, zęby dziecka, zarówno mleczne i stałe można poddać zabiegom lakowania i lakierowania.

Photogenica-PHX42493853-min
Photogenica-PHX3540175-min

Lakierowanie zębów polega na pokryciu ich warstwą fluoru, dlatego zabieg ten bywa też nazywany – fluoryzacją. To jedna z najpowszechniejszych metod profilaktyki przeciwpróchniczej. Lakierowanie zębów u dzieci i u dorosłych powinno odbywać się cyklicznie. Zalecane jest, aby pierwszą fluoryzację przeprowadzić na zębach mlecznych u dzieci w wieku przedszkolnym. Lakierowanie zębów mlecznych chroni je przed przedwczesnym wypadnięciem – szybka utrata mleczaków może prowadzić do rozwoju wad ortodontycznych na zębach stałych.

Lakowanie zębów to zabieg, który polega na zabezpieczeniu trudnych do oczyszczania bruzd i szczelin zębów za pomocą tzw. laku. Jest to zazwyczaj preparat uwalniając jony fluoru, co dodatkowo wzmacnia szkliwo zębów. Lak zabezpiecza głębokie bruzdy przed zaleganiem płytki nazębnej i ułatwia oczyszczanie zębów.

Dla ułatwienia zrozumienia znaczenia profilaktyki zębów u dzieci polecam obejrzenie filmów w zakładce