Kontakt | Sienkiewicza 29, 64-100 Leszno | 603 345 344 | 573 172 507 | ardentleszno@gmail.com
603 345 344

Periodontologia

Nauka o przyzębiu. Jako dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń i problemów przyzębia, a także tkanek które otaczają i znajdują się bezpośrednio przy zębie.

Periodontologia zajmuję się między innymi takimi chorobami i schorzeniami jak: rozchwianie zębów, krwawienie z dziąseł, odsłonięcie szyjki zębowej, kamień nazębny, a także parodontoza.

Photogenica-PHX26101343-min

Choroby przyzębia należą do bardzo częstych i dotykają one prawie każdą osobę dorosłą. Do najczęściej obserwowanych stanów chorobowych należy zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia. Najczęstszym objawem zapalenia dziąseł jest zaczerwienie dziąsła i krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów. Zapalenie przyzębia jest stanem dużo poważniejszym. W nim stan zapalny obejmuje również pozostałe składowe przyzębia, poza dziąsłem.

Najczęstszą przyczyną chorób przyzębia jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. W celu uniknięcia chorób periodontologicznych konieczne jest zarówno dokładne szczotkowanie zębów, jak i odpowiednie nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Pozostawione na powierzchni zębów resztki pokarmowe są pożywieniem dla bakterii, które w efekcie wytwarzają płytkę nazębną. Bakterie obecne w płytce nazębnej wytwarzają enzymy i toksyny, powodując stan zapalny tkanek przyzębia. Pierwotnie ten stan dotyka jedynie dziąsło, jednak z czasem produkty wydzielane przez bakterie wnikają głębiej, powodując uszkodzenie pozostałych tkanek przyzębia.

Choroby przyzębia w gabinecie Ardent najczęściej leczymy poprzez wykonywanie zabiegów skalingu naddziąsłowego, skalingu poddziąsłowego oraz piaskowania zębów.